2020-10-19
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
NIEMCY POTRAFIĄ O NIĄ ZADBAĆ

19.10.2010. Jak wspominaliśmy na początku września (zob. AUF WIEDERSEHEN OLGA, 8.09), Olga Konon (fot.) od dłuższego czasu czyniła starania, aby na stałe przenieść się do Niemiec i zyskać obywatelstwo naszych zachodnich sąsiadów.
Gwiazda niemieckiej Bundesligi, określana jako jedna ze zdolniejszych singlistek młodego pokolenia na Starym Kontynencie, reprezentowała dotychczas na turniejach wszelkiego typu Polskę. W październiku sytuacja ta uległa zmianie. Już na rozpoczynającym się we wtorek turnieju Yonex Dutch Open urodzona na Białorusi badmintonistka będzie reprezentować Niemcy.

Dwudziestolatka zreferowała niemieckim dziennikarzom pokrótce swoje plany na przyszłość: Nie mam jeszcze niemieckiego obywatelstwa, ale w turniejach indywidualnych mogę już grać w niemieckich barwach. Decyzję o zmianie podjęłam głównie ze względów sportowych. Mogę się teraz rozwijać w ramach bardzo dobrego systemu, pod czujnym okiem niemieckich trenerów, ze światowej klasy sparingpartnerami. Do tego jakość szkolenia w ośrodku w Mülheim jest wspaniała. Granie w Niemczech da mi więcej pewności siebie, wiary i motywacji, aby robić to, co kocham najbardziej — grać w badmintona. Poza tym czuję się świetnie w Niemczech.

Jeszcze pod koniec tego roku Konon ma się przenieść na stałe do Mülheim, by od stycznia rozpocząć treningi wraz z niemiecką kadrą narodową.

Fot. © BadmintonPhoto.com (archiwum)

pola

© BadmintonZone.pl | zaloguj