2012-07-24, Warszawa, Białystok
Trzeba walczyć z każdym
- Losowanie mogłoby być lepsze, ale co zrobić. Spokojnie do tego podchodzę. Nie mam wpływu na to i akceptuję to, co dał los — komentuje wyniki poniedziałkowego losowania turnieju olimpijskiego Michał Łogosz (fot.).

- Trzeba walczyć z każdym, to są igrzyska i wszystko może się wydarzyć. Najważniejsze, żeby nie zagrać poniżej swoich możliwości, dać z siebie 100 procent — dodaje w wypowiedzi dla BadmintonZone.pl deblista SKB Litpol-Malow Suwałki, który w Londynie wystąpi wraz ze swoim kolegą klubowym, Adamem Cwaliną.
Przypomnijmy, że Michał i Adam zmierzą się w fazie grupowej z trzema bardzo silnym deblami azjatyckimi. Są to: Ko Sung Hyun/ Yoo Yeon Seong (Korea, 4), Mohammad Ahsan/ Bona Septano (Indonezja) i Bodin Issara/ Maneepong Jongjit (Tajlandia). Wszystkie te pary są wyżej notowane od Polaków, a pierwsze dwie są poważnymi kandydatami do medali w Londynie. W szczególności Koreańczycy, zajmujący obecnie czwarte miejsce w rankingu światowym i mający z typowanymi do wyjścia z grupy na drugim miejscu (awansują dwie pary) Indonezyjczykami bilans dotychczasowych spotkań 5:0.
Tymczasem nasz debel grał dotychczas tylko przeciwko Indonezyjczykom (w zeszłym roku w Szwajcarii) i przegrał 19:21 10:21.
Lepsze losowanie miał drugi polski duet startujący w Londynie — mikst Robert Mateusiak/ Nadia Zięba. Nadia przedstawiła już w naszym serwisie swój komentarz (zob. Nie ma co mówić, mamy dobre losowanie, 23.07.2012). Teraz wypowiedź Roberta, potwierdzającego — To nie jest zła grupa — opublikowało białostockie wydanie "Gazety Wyborczej" (mikst reprezentuje klub Hubal Białystok).
Zico powiedział między innymi:
- Naszym celem będzie medal, ale tak jak chyba każdego innego sportowca startującego w Londynie. Poziom będzie bardzo wyrównany, na igrzyskach będzie 13-14 par, które mogą zdobyć medal. Zobaczymy więc, jak będzie. Na razie nie ma co się zbytnio ekscytować. Przed czterema laty było blisko medalu, ale teraz staram się podchodzić do wszystkiego na chłodno. Właśnie chłodna głowa, opanowanie emocji, to będzie odgrywało ważną rolę. Przy tak wyrównanej stawce ten kto zachowa spokój będzie walczyć o najwyższe cele.

XXX Igrzyska Olimpijskie, 28 lipca-5 sierpnia (badminton), Londyn, Wielka Brytania. Zobacz również: losowanie na stronie BWF, losowanie na stronie tournamentsoftware.com oraz stronę IO w Londynie (badminton).

Fot. © BadmintonPhoto.com

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj