2012-07-23, Londyn
Nie ma co mówić, mamy dobre losowanie.
W poniedziałek przed południem dokonano losowania olimpijskiego turnieju badmintona.

Polscy zawodnicy nie byli rozstawieni, nie mogli więc liczyć na ominięcie w pierwszej fazie turnieju groźnych rywali.
Jako pierwszy swojego przeciwnika poznał Przemek Wacha. Zmierzy się z rozstawionym z numerem 4 byłym mistrzem świata Chińczykiem Chen Jinem, z którym ma ujemny bilans dotychczasowych spotkań 0:3. Na pocieszenie pozostaje fakt, że Polak zdołał raz urwać Chińczykowi seta. Losowanie Wachy trudno uznać za pomyślne: grup było 16, więc w kilku innych można było napotkać słabszych (zapewne nie tylko teoretycznie, lecz również praktycznie) rywali niż kandydat do medalu, a może i złota — Chen Jin.
Kamila Augustyn została dolosowana do rozstawionej z numerem 5 Dunki Tine Baun, która także jest zaliczana do faworytek do medali. Wprawdzie Kamila może pokusić się o zwycięstwo nad trzecią zawodniczką grupy G — Anastazją Prokopienko (Rosja), ale o wyjście z grupy będzie ciężko (w singlu awansuje jedna zawodniczka).
Losowanie Polaków w grach podwójnych jest nieco bardziej obiecujące. Wprawdzie debel Adam Cwalina/ Michał Łogosz ma w grupie bardzo silnych rywali, zwłaszcza z Korei (Ko Sung Hyun / Yoo Yeong Seong, 4) i Indonezji (Mohammad Ahsan / Bona Septano), również aspirujących do medali, ale mikst Robert Mateusiak/ Nadia Zięba nie trafił na pewno do "grupy śmierci". Zico i Nadia mają jednak w grupie rywali, z którymi ich bilans przedstawia się ujemnie (1:2 z Duńczykami, 0:2 z Japończykami). Na pewno jednak mają dużą szansę na rewanż.
W komentarzu dotyczącym losowania IO Nadia Zięba (fot.) podkreśla: Nie ma co mówić, mamy dobre losowanie. Teraz pozostaje je tylko wykorzystać. Co prawda z Japończykami ostatnie dwa pojedynki przegraliśmy, ale teraz jesteśmy w lepszej dyspozycji, więc myślę, że mamy szansę. Z Duńczykami już nie raz graliśmy, ale na Igrzyskach na pewno będą skupieni podwójnie, tak że nie ma co liczyć na tak łatwą wygraną jak na ME. Z Kanadyjczykami nie graliśmy, aczkolwiek wiem, że to też nie jest słaba para, z nimi też musimy uważać.

XXX Igrzyska Olimpijskie, 28 lipca — 5 sierpnia (badminton), Londyn, Wielka Brytania.
Zobacz również: losowanie na stronie BWF, losowanie na stronie tournamentsoftware.com oraz stronę IO w Londynie (badminton).

Fot. © BadmintonPhoto.com

jr, pola

© BadmintonZone.pl | zaloguj